Akademiko Edmundo Kazimiero Zavadsko pasiekimai
Akademiko Edmundo Kazimiero Zavadsko pasiekimai buvo surinkti, nes jis yra vienas iš dešimties Lietuvos mokslininkų, paskelbusių daugiausiai mokslinių straipsnių 2013–2020 metais.
Šiuo metu puslapis yra pildomas. Galutiniame variante planuojama pateikti informacijos apie:
- Web of Science duomenų bazėje indeksuojamas publikacijas (kuriose šalyse buvo skelbiami straipsniai, jų rūšys ir mokslo žurnalų leidėjai);
- pagrindinius mokslininko bendraautorius (mokslininko bendraautorių ir jų šalių vizualizacijos);
- tyrinėjimų temas ir mokslo tyrimų finansavimo šaltinius;
- internete rastą informaciją: ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas, siejant su socialinio ir ekonominio poveikio rodikliais.
Web of Science duomenų bazėje pateikti Edmundo K. Zavadsko cituojamumo ir publikacijų bendraautorystės rodikliai (2021 m. rugsėjo 19 d.). Autorių pozicijos skiltis Web of Science bazėje greičiausiai atsirado dėl Kinijoje daug metų galiojančios skatinimo sistemos: mokslininkai už pirmą, paskutinę arba už komunikaciją atsakingo autoriaus (corresponding author) pozicijas bendraautorių sąrašuose buvo skatinami papildomai.
Kiti mokslininko pasiekimai, identifikuoti Web of Science duomenų bazėje:
21 Highly Cited Papers. Highly Cited Papers yra per pastaruosius dvejus metus išleisti straipsniai, kurie 2021 m. gegužės–birželio mėn. buvo cituojami tiek daug kartų, kad pateko į 1 proc. svarbiausių socialinių mokslų srities darbų sąrašus.
1 Hot Papers. Hot Papers yra per pastaruosius dvejus metus išleisti straipsniai, kurie 2021 m. gegužės–birželio mėn. buvo cituojami tiek daug kartų, kad pateko į 0,1 proc. svarbiausių socialinių mokslų srities darbų sąrašus.
31 Review Articles (apžvalginiai straipsniai).
2 Early Access (paskelbti, bet į žurnalo numerį dar nepatekę straipsniai)
243 Open Access (atvirosios prieigos straipsniai).
Pagrindiniai akademiko Edmundo K. Zavadsko bendraautoriai
Akademiko Edmundo K. Zavadsko bendraautorių tinkle yra 466 mokslininkai. Iš jų 69 paminėti bent penkiose publikacijose, paskelbtose iki 2021 m. rugsėjo 19 d.:
Viršutiniame dešiniajame kampe matote eilutę su šešiais ženkliukais, juos paspaudę galėsite: (1) atsisiųsti vizualizacijos duomenis *.json formatu, (2) pasidalinti vizualizacija sugeneruotais QR kodu, nuoroda (link), arba html kodu; (3) sugeneruoti paveikslėlį ir jį atsisiųsti *.png formatu; (4) „saulė/mėnulis“ leidžia nustatyti baltą arba juodą vizualizacijos foną; (5) išdidinti per visą ekraną; (6) rasti daugiau informacijos apie VOSviewer mokslo tinklų vizualizacijos įrankį. Paspaudę ant kairės briaunos esančią rodyklę, išsiskleidusiame papildomame meniu galite pakeisti parametrus (citavimai ir kt.) ir ieškoti konkrečių vizualizacijos elementų (pavardės, šalies arba termino).
Jeigu analizuojama vizualizacija kažkur „pasislėpė“, paspauskite dešiniame šone į taikinį panašų ženkliuką (po „+“ (padidinti) ir „–“ (sumažinti)), ir atsistatys pradinis vaizdas.
Akademiko bendraautorių tinkle, atspindinčiame bendraautorystės pokyčius laiko perspektyvoje, matyti, su kuo akademikas dirbo seniau (tamsiai mėlyna spalva) ir su kuo skelbiami naujausi straipsniai (geltona spalva). Kuo didesnis apskritimas, tuo daugiau straipsnių buvo kartu paskelbta:
Tarptautiškumą atspindintis bendraautorių šalių tinklas
Akademiko Edmundo K. Zavadsko bendraautorių tinkle matomos 42 šalys. Didžiausias straipsnių skaičius (135) paskelbtas su tyrėjais iš Irano, 40 publikacijų – su Serbijos ir 27 – su Kinijos kolegomis. Daugiau išsamios informacijos rasite interaktyviame žemėlapyje. Paspauskite ant šalį žyminčio apskritimo ir apatinėje juostoje pamatysite daugiau informacijos apie šalies ryšius su kitomis šalimis, kartu parengtų dokumentų skaičių ir kt.
Iš šalių pasiskirstymo pagal metus matyti, kad ankstesnis bendradarbiavimas su Belgijos tyrėjais liko praeityje (tamsesnė spalva), tuo tarpu Kroatijos, Peru ir Kinijos bendraautoriai atsirado visai neseniai (šviesesnė gelsva spalva).
Reikšmingiausi Edmundo K. Zavadsko mokslo tyrimų interesai
Terminų vizualizacija sudaryta iš žodžių, esančių straipsnių pavadinimuose ir santraukose. Iš viso VOSviever identifikavo 9288 žodžius, iš jų 255 pasikartojo bent 10 kartų. Kiekvienam iš 244 žodžių VOSviever paskaičiavo aktualumo balus, nulėmusius galutinę terminų vizualizacijos sudėtį. 153 reikšmingiausi straipsnių pavadinimuose ir santraukose įrašyti žodžiai pasiskirstė 24 klasteriuose, o jų tarpusavio ryšiai matomi vizualizacijoje:
Tų pačių terminų toliau pateiktoje vizualizacijoje matyti, kaip iki 2021 m. rugsėjo 19 d. keitėsi profesoriaus moksliniai interesai. Linijomis sujungti tik tie apskritimai, kurių tarpusavio ryšio stiprumas yra didesnis nei 10. Šviesi geltona spalva parodo naujausias, o tamsi – ankstesnių metų mokslinių straipsnių temas (skaičiuojamas metų vidurkis, todėl geltona spalva atspindi kelerių metų laikotarpį).
Ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas
Iš Visuotinės lietuvių enciklopedijos:
Zavadskas Edmundas Kazimieras
Lietuvių statybos inžinierius. Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (2011 m.; 1991–1993 m. narys ekspertas, 1993–2011 m. narys korespondentas). Habil. dr. (technol. m.; techn. m. dr. 1988 m.). 1967 m. baigęs Kauno politechnikos institutą iki 1969 m. jame dėstė. Nuo 1969 m. dėsto Vilniaus Gedimino technikos universitete (1969–1991 m. Vilniaus inžinerinis statybos institutas, 1991–1996 m. Vilniaus technikos universitetas), 1975–1980 m. Statybos darbų technologijos ir mechanizavimo laboratorijos vadovas, 1988–90 Statybos darbų technologijos, 2001–17 Statybos technologijos ir vadybos katedros vedėjas, nuo 2017 m. Tvariosios statybos instituto direktorius, 1990–1996 m. – rektorius, 1996–2002 m. – pirmasis prorektorius; profesorius (1988 m.). Internetinių ir intelektualiųjų technologijų instituto (2011–2014 m.), Išmaniųjų pastatų technologijų mokslo instituto (2014–2017 m.), Operacijų tyrimo laboratorijos vyriausiasis mokslo darbuotojas (nuo 2017 m.).
Tarptautinės informatikos (1997 m.) ir Tarptautinės valdymo akademijų (2005 m.) narys, Ukrainos technologinės kibernetikos (1992 m.), Rusijos architektūros ir statybos (1996 m.), Rusijos inžinerinės (2001 m.) ir Baltarusijos architektūros (2003 m.) akademijų užsienio narys, Tarptautinės asociacijos Neutrosophic Science – International Association (2016 m.) ir Tarptautinės organizacijos Grey System (2016 m.) garbės narys.
Mokslinių žurnalų Technological and Economic Development of Economy (1994–2019 m.), Journal of Civil Engineering and Management (1995–2019 m.), International Journal Strategic Property Management (2004–2011 m.) steigėjas ir vyriausiasis redaktorius. Daugelio tarptautinių statybos organizacijų narys.
Mokslinių darbų svarbiausios sritys: pastatų gyvavimo ciklas, sprendimų paramos sistemos, daugiakriteriniai optimizavimo metodai statybos technologijoje ir vadyboje. <…>
Lietuvos mokslo premija (1996 m.; 2004 m., su A. Kaklausku). Gedimino ordino Karininko kryžius (1996 m.).