Mokslinė veiklaJūro Banio tyrinėjimų sritys

Akademiko Jūro Banio pasiekimai

Akademiko Jūro Banio pasiekimai buvo surinkti, nes jis yra vienas iš dešimties Lietuvos mokslininkų, paskelbusių daugiausiai mokslinių straipsnių 2013–2020 metais.

Šiuo metu puslapis yra pildomas. Galutiniame variante planuojama pateikti informacijos apie:

  1. Web of Science duomenų bazėje indeksuojamas publikacijas (kuriose šalyse buvo skelbiami straipsniai, jų rūšys ir mokslo žurnalų leidėjai);
  2. pagrindinius mokslininko bendraautorius (mokslininko bendraautorių ir jų šalių vizualizacijos);
  3. tyrinėjimų temas ir mokslo tyrimų finansavimo šaltinius;
  4. internete rastą informaciją: ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas, siejant su socialinio ir ekonominio poveikio rodikliais.

Web of Science duomenų bazėje pateikti Jūro Banio cituojamumo ir publikacijų bendraautorystės rodikliai (2021 m. rugsėjo 19 d.). Autorių pozicijos skiltis Web of Science bazėje greičiausiai atsirado dėl Kinijoje daug metų galiojančios skatinimo sistemos: mokslininkai už pirmą, paskutinę arba už komunikaciją atsakingo autoriaus (corresponding author) pozicijas bendraautorių sąrašuose buvo skatinami papildomai.

Jūro Banio WoS rodikliai, 2019-09-19

Kiti mokslininko pasiekimai, identifikuoti Web of Science duomenų bazėje:

Review Articles (apžvalginiai straipsniai).

69  Open Access (atvirosios prieigos straipsniai).

Pagrindiniai akademiko Jūro Banio bendraautoriai

Akademiko Jūro Banio bendraautorių tinkle yra 668 mokslininkai. Iš jų 103 autoriai (paminėti bent penkiose iki 2021 m. rugsėjo 19 d. paskelbtose publikacijose) pasiskirstė 7 klasteriuose:

Viršutiniame dešiniajame kampe matote eilutę su šešiais ženkliukais, juos paspaudę galėsite: (1) atsisiųsti vizualizacijos duomenis *.json formatu, (2) pasidalinti vizualizacija sugeneruotais QR kodu, nuoroda (link), arba html kodu; (3) sugeneruoti paveikslėlį ir jį atsisiųsti *.png formatu; (4) „saulė/mėnulis“ leidžia nustatyti baltą arba juodą vizualizacijos foną; (5) išdidinti per visą ekraną; (6) rasti daugiau informacijos apie VOSviewer mokslo tinklų vizualizacijos įrankį.  Paspaudę ant kairės briaunos esančią rodyklę, išsiskleidusiame papildomame meniu galite pakeisti parametrus (citavimai ir kt.) ir ieškoti konkrečių vizualizacijos elementų (pavardės, šalies arba termino).

Jeigu analizuojama vizualizacija kažkur „pasislėpė“, paspauskite dešiniame šone į taikinį panašų ženkliuką (po „+“ (padidinti) ir „–“ (sumažinti)), ir atsistatys pradinis vaizdas.

Akademiko bendraautorių tinkle, atspindinčiame bendraautorystės pokyčius laiko perspektyvoje, matyti, su kuo akademikas dirbo seniau (tamsiai mėlyna spalva) ir su kuo skelbiami naujausi straipsniai (geltona spalva). Kuo didesnis apskritimas, tuo daugiau straipsnių buvo kartu paskelbta:

Jūro Banio bendražygiai laike

Tarptautiškumą atspindintis bendraautorių šalių tinklas

Akademiko Jūro Banio bendraautorių tinkle matomos 45 šalys. Didžiausias straipsnių skaičius (92) paskelbtas su tyrėjais iš Vokietijos, 73 publikacijos – su Ukrainos, 51 – su Lenkijos ir 49 – su Baltarusijos kolegomis. Tai nebūtinai atskiri straipsniai, nes tame pačiame straipsnyje autoriais gali būti ir visų išvardytų šalių mokslininkai. Daugiau išsamios informacijos rasite interaktyviame žemėlapyje. Paspauskite ant šalį žyminčio apskritimo ir apatinėje juostoje pamatysite daugiau informacijos apie šalies ryšius su kitomis šalimis, kartu parengtų dokumentų skaičių ir kt.

Iš šalių pasiskirstymo pagal metus matyti, kad ankstesnis bendradarbiavimas su Vokietijos tyrėjais liko praeityje (tamsesnė spalva), tuo tarpu Danijos, Estijos ir Pakistano bendraautoriai atsirado visai neseniai (šviesesnė gelsva spalva).

Jūro Banio bendraautorių šalių vizualizacija

Reikšmingiausi Jūro Banio mokslo tyrimų interesai

Terminų vizualizacija sudaryta iš žodžių, esančių straipsnių pavadinimuose ir santraukose. Iš viso VOSviever identifikavo 6057 žodžius, iš jų 162 pasikartojo bent 10 kartų. Kiekvienam iš 162 žodžių VOSviever paskaičiavo aktualumo balus, nulėmusius galutinę terminų vizualizacijos sudėtį. 97 reikšmingiausi straipsnių pavadinimuose ir santraukose įrašyti žodžiai pasiskirstė 4 klasteriuose, o jų tarpusavio ryšiai matomi vizualizacijoje:

Tų pačių terminų toliau pateiktoje vizualizacijoje matyti, kaip iki 2021 m. rugsėjo 19 d. keitėsi profesoriaus moksliniai interesai. Linijomis sujungti tik tie apskritimai, kurių tarpusavio ryšio stiprumas yra didesnis nei 10. Šviesi geltona spalva parodo naujausias, o tamsi – ankstesnių metų mokslinių straipsnių temas (skaičiuojamas metų vidurkis, todėl geltona spalva atspindi kelerių metų laikotarpį).

Jūro Banio tyrinėjimų sritys laike

Ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas

Visuotinės lietuvių enciklopedijos:

Jūras Banys

Išsilavinimas ir veikla: 1985 m. baigęs Vilniaus universitetą jame dirba, 2003–2007 m. Fizikos fakulteto dekanas, nuo 2007 m. Vilniaus universiteto mokslo reikalų prorektorius, 2012–2015 m. laikinasis šio universiteto rektorius; profesorius (2001 m.). Nuo 2016 m. Lietuvos mokslo premijų komisijos pirmininkas. Nuo 2017 m. Lietuvos mokslų akademijos prezidentas.

Mokslinė veikla: Svarbiausi darbai iš fazinių virsmų kristaluose, feroelektros, feroelektrinių kristalų dielektrinės dispersijos, gardelės dinamikos tyrimų. Paskelbė daugiau kaip 200 mokslinių straipsnių.

Apdovanojimai: P. Brazdžiūno premija (2001 m.). Lietuvos mokslo premija (2002 m., su Sauliumi Lapinsku ir Evaldu Tornau).