Mokslinė veiklaA. Ramanavičiaus tyrinėjimų sritys

Akademiko Arūno Ramanavičiaus pasiekimai

Akademiko Arūno Ramanavičiaus pasiekimai buvo surinkti, nes jis yra vienas iš dešimties Lietuvos mokslininkų, paskelbusių daugiausiai mokslinių straipsnių 2013–2020 metais.

Šiuo metu puslapis yra pildomas. Galutiniame variante planuojama pateikti informacijos apie:

  1. Web of Science duomenų bazėje indeksuojamas publikacijas (kuriose šalyse buvo skelbiami straipsniai, jų rūšys ir mokslo žurnalų leidėjai);
  2. pagrindinius mokslininko bendraautorius (mokslininko bendraautorių ir jų šalių vizualizacijos);
  3. tyrinėjimų temas ir mokslo tyrimų finansavimo šaltinius;
  4. internete rastą informaciją: ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas, siejant su socialinio ir ekonominio poveikio rodikliais.

Web of Science duomenų bazėje pateikti Arūno Ramanavičiaus cituojamumo ir publikacijų bendraautorystės rodikliai (2021 m. rugsėjo 19 d.). Autorių pozicijos skiltis Web of Science bazėje greičiausiai atsirado dėl Kinijoje daug metų galiojančios skatinimo sistemos: mokslininkai už pirmą, paskutinę arba už komunikaciją atsakingo autoriaus (corresponding author) pozicijas bendraautorių sąrašuose buvo skatinami papildomai.

A. Ramanavičiaus WoS rodikliai, 2019-09-19

Kiti mokslininko pasiekimai, identifikuoti Web of Science duomenų bazėje:

5 Highly Cited Papers. Highly Cited Papers yra per pastaruosius dvejus metus išleisti straipsniai, kurie 2021 m. gegužės–birželio mėn. buvo cituojami tiek daug kartų, kad pateko į 1 proc. svarbiausių socialinių mokslų srities darbų sąrašus.

17  Review Articles (apžvalginiai straipsniai).

51  Open Access (atvirosios prieigos straipsniai).

Pagrindiniai akademiko Arūno Ramanavičiaus bendraautoriai

Akademiko Arūno Ramanavičiaus bendraautorių tinkle yra 445 mokslininkai. Iš jų 55 mokslininkai, paminėti bent penkiose publikacijose (paskelbtose iki 2021 m. rugsėjo 19 d.), pasiskirstė 9 klasteriuose:

Viršutiniame dešiniajame kampe matote eilutę su šešiais ženkliukais, juos paspaudę galėsite: (1) atsisiųsti vizualizacijos duomenis *.json formatu, (2) pasidalinti vizualizacija sugeneruotais QR kodu, nuoroda (link), arba html kodu; (3) sugeneruoti paveikslėlį ir jį atsisiųsti *.png formatu; (4) „saulė/mėnulis“ leidžia nustatyti baltą arba juodą vizualizacijos foną; (5) išdidinti per visą ekraną; (6) rasti daugiau informacijos apie VOSviewer mokslo tinklų vizualizacijos įrankį.  Paspaudę ant kairės briaunos esančią rodyklę, išsiskleidusiame papildomame meniu galite pakeisti parametrus (citavimai ir kt.) ir ieškoti konkrečių vizualizacijos elementų (pavardės, šalies arba termino).

Jeigu analizuojama vizualizacija kažkur „pasislėpė“, paspauskite dešiniame šone į taikinį panašų ženkliuką (po „+“ (padidinti) ir „–“ (sumažinti)), ir atsistatys pradinis vaizdas.

Akademiko bendraautorių tinkle, atspindinčiame bendraautorystės pokyčius laiko perspektyvoje, matyti, su kuo akademikas dirbo seniau (tamsiai mėlyna spalva) ir su kuo skelbiami naujausi straipsniai (geltona spalva). Kuo didesnis apskritimas, tuo daugiau straipsnių buvo kartu paskelbta:

A. Ramanavičiaus bendražygiai laike

Tarptautiškumą atspindintis bendraautorių šalių tinklas

Akademiko Arūno Ramanavičiaus bendraautorių tinkle matomos 28 šalys. Didžiausias straipsnių skaičius (36) paskelbtas su tyrėjais iš Turkijos, 28 publikacijos – su Ukrainos, 23 – su Latvijos ir 15 – su Lenkijos kolegomis. Kai kuriuose straipsniuose gali būti visų išvardytų šalių mokslininkai, daugiau išsamios informacijos rasite interaktyviame žemėlapyje. Paspauskite ant šalį žyminčio apskritimo ir apatinėje juostoje pamatysite daugiau informacijos apie šalies ryšius su kitomis šalimis, kartu parengtų dokumentų skaičių ir kt.

Iš šalių pasiskirstymo pagal metus matyti, kad ankstesnis bendradarbiavimas su Turkijos tyrėjais liko praeityje (tamsesnė spalva), tuo tarpu Japonijos, Ukrainos ir Latvijos bendraautoriai atsirado visai neseniai (šviesesnė gelsva spalva).

A. Ramanvičiaus bendraautorių šalių vizualizacija

Reikšmingiausi Arūno Ramanavičiaus mokslo tyrimų interesai

Terminų vizualizacija sudaryta iš žodžių, esančių straipsnių pavadinimuose ir santraukose. Iš viso VOSviever identifikavo 6027 žodžius, iš jų 133 pasikartojo bent 10 kartų. Kiekvienam iš 133 žodžių VOSviever paskaičiavo aktualumo balus, nulėmusius galutinę terminų vizualizacijos sudėtį. 80 reikšmingiausių straipsnių pavadinimuose ir santraukose įrašytų žodžių pasiskirstė 4 klasteriuose, o jų tarpusavio ryšiai matomi vizualizacijoje:

Tų pačių terminų toliau pateiktoje vizualizacijoje matyti, kaip keitėsi profesoriaus moksliniai interesai iki 2021 m. rugsėjo 19 d. Linijomis sujungti tik tie apskritimai, kurių tarpusavio ryšio stiprumas yra didesnis nei 10. Šviesi geltona spalva parodo naujausias, o tamsi – ankstesnių metų mokslinių straipsnių temas (skaičiuojamas metų vidurkis, todėl geltona spalva atspindi kelerių metų laikotarpį).

A. Ramanavičiaus tyrinėjimų sritys laike

Ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas

Visuotinės lietuvių enciklopedijos:

Arūnas Ramanavičius

Išsilavinimas ir veikla: 1991 m. baigęs Vilniaus universitetą nuo 1998 m. dirba jame; profesorius (2002 m.). 2003–2005 m. Vilniaus universiteto Imunologijos instituto Imunoanalizės ir informatikos sektoriaus, 2005–2009 m. šio instituto Imunoanalizės ir nanotechnologijų laboratorijos vedėjas, 2006–2010 m. Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto prodekanas, nuo 2011 m. Fizikinės chemijos katedros vedėjas, nuo 2012 m. Fizinių ir technologijų mokslų centro BioNano Technologijų laboratorijos vadovas.

Svarbiausių darbų sritys: biologiniai jutikliai, elektrai laidūs polimerai, nanotechnologijų taikymas, naujų technologijų, taikomų biologiškai aktyvioms medžiagoms nustatyti, kūrimas.

Paskelbė daugiau kaip 200 mokslinių straipsnių, parašė 2 mokomąsias knygas.

Apdovanojimai: Lietuvos mokslo premija (su Almira Ramanavičiene, 2010 m.).