Mokslinė veiklaAivaro Kareivos mokslo interesai

Akademiko Aivaro Kareivos pasiekimai

Akademiko Aivaro Kareivos pasiekimai buvo surinkti, nes jis yra vienas iš dešimties Lietuvos mokslininkų, paskelbusių daugiausiai mokslinių straipsnių 2013–2020 metais.

Šiuo metu puslapis yra pildomas. Galutiniame variante planuojama pateikti informacijos apie:

  1. Web of Science duomenų bazėje indeksuojamas publikacijas (kuriose šalyse buvo skelbiami straipsniai, jų rūšys ir mokslo žurnalų leidėjai);
  2. pagrindinius mokslininko bendraautorius (mokslininko bendraautorių ir jų šalių vizualizacijos);
  3. tyrinėjimų temas ir mokslo tyrimų finansavimo šaltinius;
  4. internete rastą informaciją: ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas, siejant su socialinio ir ekonominio poveikio rodikliais.

Web of Science duomenų bazėje pateikti Aivaro Kareivos cituojamumo ir publikacijų bendraautorystės rodikliai (2021 m. rugsėjo 19 d.). Autorių pozicijos skiltis Web of Science bazėje greičiausiai atsirado dėl Kinijoje daug metų galiojančios skatinimo sistemos: mokslininkai už pirmą, paskutinę arba už komunikaciją atsakingo autoriaus (corresponding author) pozicijas bendraautorių sąrašuose buvo skatinami papildomai.

Aivaro kareivos Web of Science rodikliai

Kiti mokslininko pasiekimai, identifikuoti Web of Science duomenų bazėje:

Review Articles (apžvalginiai straipsniai).

68  Open Access (atvirosios prieigos straipsniai).

Pagrindiniai akademiko Aivaro Kareivos bendraautoriai

Akademiko Aivaro Kareivos bendraautorių tinkle yra 485 mokslininkai. Iš jų 76 mokslininkai, paminėti bent penkiose publikacijose (paskelbtose iki 2021 m. rugsėjo 19 d.), pasiskirstė 10 klasterių:

Viršutiniame dešiniajame kampe matote eilutę su šešiais ženkliukais, juos paspaudę galėsite: (1) atsisiųsti vizualizacijos duomenis *.json formatu, (2) pasidalinti vizualizacija sugeneruotais QR kodu, nuoroda (link), arba html kodu; (3) sugeneruoti paveikslėlį ir jį atsisiųsti *.png formatu; (4) „saulė/mėnulis“ leidžia nustatyti baltą arba juodą vizualizacijos foną; (5) išdidinti per visą ekraną; (6) rasti daugiau informacijos apie VOSviewer mokslo tinklų vizualizacijos įrankį.  Paspaudę ant kairės briaunos esančią rodyklę, išsiskleidusiame papildomame meniu galite pakeisti parametrus (citavimai ir kt.) ir ieškoti konkrečių vizualizacijos elementų (pavardės, šalies arba termino).

Jeigu analizuojama vizualizacija kažkur „pasislėpė“, paspauskite dešiniame šone į taikinį panašų ženkliuką (po „+“ (padidinti) ir „–“ (sumažinti)), ir atsistatys pradinis vaizdas.

Akademiko bendraautorių tinkle, atspindinčiame bendraautorystės pokyčius laiko perspektyvoje, matyti, su kuo akademikas dirbo seniau (tamsiai mėlyna spalva) ir su kuo skelbiami naujausi straipsniai (geltona spalva). Kuo didesnis apskritimas, tuo daugiau straipsnių buvo kartu paskelbta:

A. Kareivos bendraautorių kaita per laiką

Tarptautiškumą atspindintis bendraautorių šalių tinklas

Akademiko Aivaro Kareivos bendraautorių tinkle matomos 35 šalys. Didžiausias straipsnių skaičius (41) paskelbtas su tyrėjais iš Vokietijos, 19 publikacijų – su Portugalijos, 18 – su Čekijos ir 17 – su Japonijos kolegomis. Kai kuriuose straipsniuose gali būti visų išvardytų šalių mokslininkai, daugiau išsamios informacijos rasite interaktyviame žemėlapyje. Paspauskite ant šalį žyminčio apskritimo ir apatinėje juostoje pamatysite daugiau informacijos apie šalies ryšius su kitomis šalimis, kartu parengtų dokumentų skaičių ir kt.

Iš šalių pasiskirstymo pagal metus matyti, kad ankstesnis bendradarbiavimas su Vokietijos tyrėjais liko praeityje (tamsesnė spalva), tuo tarpu Japonijos, Lenkijos ir Baltarusijos bendraautoriai atsirado visai neseniai (šviesesnė gelsva spalva).

Aivaro Kareivos bendraautorių šalių tinklas

Reikšmingiausi Aivaro Kareivos mokslo tyrimų interesai

Terminų vizualizacija sudaryta iš žodžių, esančių straipsnių pavadinimuose ir santraukose. Iš viso VOSviever identifikavo 4981 žodžius, iš jų 148 pasikartojo bent 10 kartų. Kiekvienam iš 148 žodžių VOSviever paskaičiavo aktualumo balus, nulėmusius galutinę terminų vizualizacijos sudėtį. 89 reikšmingiausių straipsnių pavadinimuose ir santraukose įrašytų žodžių pasiskirstė 4 klasteriuose, o jų tarpusavio ryšiai matomi vizualizacijoje:

Tų pačių terminų toliau pateiktoje vizualizacijoje matyti, kaip keitėsi profesoriaus moksliniai interesai iki 2021 m. rugsėjo 19 d. Linijomis sujungti tik tie apskritimai, kurių tarpusavio ryšio stiprumas yra didesnis nei 10. Šviesi geltona spalva parodo naujausias, o tamsi – ankstesnių metų mokslinių straipsnių temas (skaičiuojamas metų vidurkis, todėl geltona spalva atspindi kelerių metų laikotarpį).

Aivaro Kareivos reikšmingi žodžiai laike

Ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas

Visuotinės lietuvių enciklopedijos:

Aivaras Kareiva

1960 05 12  Trumpaliai (Kalvarijos raj.), lietuvių chemikas. Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys (2011 m.). Habil. dr. (fiziniai m. 1998 m.).

Išsilavinimas ir veikla: 1983 m. baigęs Vilniaus universitetą dirba jame, nuo 1998 m. Bendrosios ir neorganinės chemijos katedros vedėjas, 2006–2016 m. Chemijos fakulteto dekanas, nuo 2016 m. Vilnaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto direktorius; profesorius (2000 m.). 1993 m. stažavo Helsinkio, 1995 m. – Harvardo, 1996 m. – Stokholmo, 1998–1999 m. – Saro krašto (Vokietija), 2005 m. – Tübingeno, 2019 m. – Kiusiu universitetuose, 1997 m. – Limburgo universitetiniame centre (Belgija), skaitė paskaitas daugelio šalių universitetuose.

Mokslinė veikla: Tyrimų sritis – kietojo kūno chemija (naujų neorganinių junginių gavimas naudojant zolių sintezę). Paskelbė daugiau kaip 300 mokslinių straipsnių, 5 išradimai (su kitais). Parašė 5 knygas. Chemijos terminų aiškinamojo žodyno (2003 m.) vienas sudarytojų.

Apdovanojimai: Lietuvos mokslo premija (2004 m., su V. Janickiu; 2020 m., su A. Beganskiene). J. Matulio premija (2009 m.).