Mokslinė veiklaProfesoriaus Roberto Damaševičiaus mokslo interesai

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus pasiekimai

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus pasiekimai buvo surinkti, nes jis yra vienas iš dešimties Lietuvos mokslininkų, paskelbusių daugiausiai mokslinių straipsnių 2013–2020 metais.

Šiuo metu puslapis yra pildomas. Galutiniame variante planuojama pateikti informacijos apie:

  1. Web of Science duomenų bazėje indeksuojamas publikacijas (kuriose šalyse buvo skelbiami straipsniai, jų rūšys ir mokslo žurnalų leidėjai);
  2. pagrindinius mokslininko bendraautorius (mokslininko bendraautorių ir jų šalių vizualizacijos);
  3. tyrinėjimų temas ir mokslo tyrimų finansavimo šaltinius;
  4. internete rastą informaciją: ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas, siejant su socialinio ir ekonominio poveikio rodikliais.

Web of Science duomenų bazėje pateikti Roberto Damaševičiaus cituojamumo ir publikacijų bendraautorystės rodikliai (2021 m. rugsėjo 19 d.). Autorių pozicijos skiltis Web of Science bazėje greičiausiai atsirado dėl Kinijoje daug metų galiojančios skatinimo sistemos: mokslininkai už pirmą, paskutinę arba už komunikaciją atsakingo autoriaus (corresponding author) pozicijas bendraautorių sąrašuose buvo skatinami papildomai.

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus Web of Science rodikliai

Kiti mokslininko pasiekimai, identifikuoti Web of Science duomenų bazėje:

7 Highly Cited Papers. Highly Cited Papers yra per pastaruosius dvejus metus išleisti straipsniai, kurie 2021 m. gegužės–birželio mėn. buvo cituojami tiek daug kartų, kad pateko į 1 proc. svarbiausių socialinių mokslų srities darbų sąrašus.

1  Hot Papers. Hot Papers yra per pastaruosius dvejus metus išleisti straipsniai, kurie 2021 m. gegužės–birželio mėn. buvo cituojami tiek daug kartų, kad pateko į 0,1 proc. svarbiausių socialinių mokslų srities darbų sąrašus.

Review Articles (apžvalginiai straipsniai).

Early Access (jau paskelbti, bet į žurnalo numerį dar neįtraukti straipsniai).

122  Open Access (atvirosios prieigos straipsniai).

Pagrindiniai profesoriaus Roberto Damaševičiaus bendraautoriai

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus bendraautorių tinkle yra 376 mokslininkai. Iš jų 25 mokslininkai, paminėti bent penkiose publikacijose (paskelbtose iki 2021 m. rugsėjo 19 d.), pasiskirstė 8 klasteriuose:

Viršutiniame dešiniajame kampe matote eilutę su šešiais ženkliukais, juos paspaudę galėsite: (1) atsisiųsti vizualizacijos duomenis *.json formatu, (2) pasidalinti vizualizacija sugeneruotais QR kodu, nuoroda (link), arba html kodu; (3) sugeneruoti paveikslėlį ir jį atsisiųsti *.png formatu; (4) „saulė/mėnulis“ leidžia nustatyti baltą arba juodą vizualizacijos foną; (5) išdidinti per visą ekraną; (6) rasti daugiau informacijos apie VOSviewer mokslo tinklų vizualizacijos įrankį.  Paspaudę ant kairės briaunos esančią rodyklę, išsiskleidusiame papildomame meniu galite pakeisti parametrus (citavimai ir kt.) ir ieškoti konkrečių vizualizacijos elementų (pavardės, šalies arba termino).

Jeigu analizuojama vizualizacija kažkur „pasislėpė“, paspauskite dešiniame šone į taikinį panašų ženkliuką (po „+“ (padidinti) ir „–“ (sumažinti)), ir atsistatys pradinis vaizdas.

Profesoriaus bendraautorių tinkle, atspindinčiame bendraautorystės pokyčius laiko perspektyvoje, matyti, su kuo akademikas dirbo seniau (tamsiai mėlyna spalva) ir su kuo skelbiami naujausi straipsniai (geltona spalva). Kuo didesnis apskritimas, tuo daugiau straipsnių buvo kartu paskelbta:

R. Damaševičiaus bendraautorių kaita per laiką

Tarptautiškumą atspindintis bendraautorių šalių tinklas

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus bendraautorių tinkle matomos 38 šalys. Didžiausias straipsnių skaičius (103) paskelbtas su tyrėjais iš Lenkijos, 39 publikacijos – su Kinijos ir po 33 – su Turkijos ir Nigerijos kolegomis. Kai kuriuose straipsniuose gali būti visų išvardytų šalių mokslininkai, daugiau išsamios informacijos rasite interaktyviame žemėlapyje. Paspauskite ant šalį žyminčio apskritimo ir apatinėje juostoje pamatysite daugiau informacijos apie šalies ryšius su kitomis šalimis, kartu parengtų dokumentų skaičių ir kt.

Iš šalių pasiskirstymo pagal metus matyti, kad ankstesnis bendradarbiavimas su Belgijos ir Baltarusijos tyrėjais liko praeityje (tamsesnė spalva), tuo tarpu Ukrainos ir Ispanijos bendraautoriai atsirado neseniai (šviesesnė gelsva spalva).

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus bendraautorių šalių tinklas

Reikšmingiausi Roberto Damaševičiaus mokslo tyrimų interesai

Terminų vizualizacija sudaryta iš žodžių, esančių straipsnių pavadinimuose ir santraukose. Iš viso VOSviever identifikavo 5881 žodžio, iš jų 67 pasikartojo bent 10 kartų. Kiekvienam iš 67 žodžių VOSviever paskaičiavo aktualumo balus, nulėmusius galutinę terminų vizualizacijos sudėtį. 40 reikšmingiausių straipsnių pavadinimuose ir santraukose įrašytų žodžių pasiskirstė 2 klasteriuose, o jų tarpusavio ryšiai matomi vizualizacijoje:

Tų pačių terminų toliau pateiktoje vizualizacijoje matyti, kaip keitėsi profesoriaus moksliniai interesai iki 2021 m. rugsėjo 19 d. Linijomis sujungti tik tie apskritimai, kurių tarpusavio ryšio stiprumas yra didesnis nei 10. Šviesi geltona spalva parodo naujausias, o tamsi – ankstesnių metų mokslinių straipsnių temas (skaičiuojamas metų vidurkis, todėl geltona spalva atspindi kelerių metų laikotarpį).

Profesoriaus Roberto Damaševičiaus mokslo interesų kaita

Ką apie mokslininko akademines veiklas byloja internetas

Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje Roberto Damaševičiaus neradau, tačiau radau jo patvirtintą paskyrą Clarivate Analytics valdomose ir tarpusavyje sujungtose Web of Science ir Publons sistemose – Roberto Damaševičiaus viešas puslapis PUBLONS

Roberto Damaševičiaus paskyra Publons