Kaip parašyti aiškų ir informatyvų tekstą
Parašyti trumpą informatyvų tekstą pradedantiesiems rašytojams gali būti sudėtinga. Keletas patarimų padės susitvarkyti su šia užduotimi.
Parašyti trumpą informatyvų tekstą pradedantiesiems rašytojams gali būti sudėtinga. Keletas patarimų padės susitvarkyti su šia užduotimi.
Ką galima atskleisti turint knygos ISBN kodą ar ISBN kodų rinkinį? Pasirodo, labai daug. Ypač jeigu supranti šio skaitmeninio identifikatoriaus sandarą ir žinai, kur ieškoti metaduomenų! Taigi – apie ISBN kodo naudojimą šiek tiek plačiau.
Susipažinkite, mokslininkė, kuri tyrinėja … mokslą! O jei rimtai, Lietuvos mokslo sistemą ir mokslininkų pasiekimus.
Viename seminare, pristatydama įvairiausių mokslo tinklų pavyzdžius, sulaukiau klausimo: „Ar turite mokslininkų sutikimus viešai nagrinėti jų duomenis?“. Prisimenu, kad akimirksniui sutrikau, bet atsakiau: „Neturiu, bet jų ir nereikia!“. Pirmiausiai, esu tikra, kad knygos ir straipsniai rašomi tam, kad juos skaitytų, o bibliografiniai duomenys skirti tam, kad skaitytojai ir tyrinėtojai išleistus kūrinius surastų. Antra, šiuolaikiniai mokslininkai negali pasislėpti už slapyvardžių, nes jiems gyvybiškai reikalingas pripažinimas. Už publikacijose paskelbtus mokslinių tyrimų rezultatus skiriami mokslo laipsniai, pedagoginiai vardai, atlyginimai ir nacionalinės bei kitokios premijos. Šis mokslininkų pripažinimo kraitis – atlygis už praturtintą mokslo žinių lobyną ir visuomenės gerovės kėlimą.
Mokslometrijos tyrimų rezultatai – grafikai ir diagramos – tai dažniausiai įvairiais pjūviais išanalizuota mokslo straipsnių bibliografija. Kas yra bibliografija? Jos šaltiniai? Apdorojimo būdai? Rezultatų ir išvadų patikimumas? Apie visa tai skaitykite šiame straipsnyje.
Greičiausiai pastebėjote, kad daugelis valstybinių institucijų pertvarko savo tinklalapius. Geras ir sveikintinas procesas! Bet po pertvarkos naujuose tinklalapiuose nebelieka ankstesniais metais institucijos viešai paskelbtų dokumentų. Šių dokumentų praradimai po tinklalapių pertvarkos yra skausmingi tyrėjams ir tikėtina visuomenei. Šis straipsnis apie tai, kodėl juos reikėtų kažkur sudėti ir saugoti. Gal tam net nereikia didelių investicijų – tik geros institucijų valios.